Relacja z naszego stoiska na targach Packaging Innovations 2022

cze
          W ubiegłym tygodniu odbyła się tegoroczna edycja Targów Packaging Innovations, w której uczestniczyliśmy jako wystawca. Na stoisku zaprezentowaliśmy ciekawe aktualne, a także zaplanowane na nowy sezon nowości z naszego asortymentu. Wśród nich – zestawy szklanych słoików i srebrnych aluminiowych nakrętek, czarny zestaw pianotwórczy, nowe pompki, zestawy niebieskich i oliwkowych matowych słoików oraz butelek z pipetami i inne.

          Przygotowaliśmy, w nieco mniejszej ilości niż szklane opakowania, opakowania z tworzyw sztucznych. Klienci zaskoczyli nas jednak – wielu pytało o opakowania PET, HDPE i PP. Bez względu na popularność szkła tworzywa sztuczne nadal cieszą się dużym zainteresowaniem. 

          Ku naszemu zaskoczeniu, w targach wzięło udział tylko około 50 wystawców – a szkoda, ponieważ to doskonała okazja do prowadzenia z klientem rozmów na żywo, a tego najbardziej wszystkim nam brakowało przez ostatnie lata. Jest to również możliwość nawiązania kontaktów z nowymi klientami.

          W naszej ocenie powodów tak małej liczby wystawców mogło być kilka:

– niefortunny termin Targów Packaging Innovations, który zbiegł się z terminami innych znaczących imprez targowych, jak PLMA Amsterdam ?World of Private Label?, na których wystawiają się również polscy producenci opakowań

– brak nowości do zaprezentowania i po pandemiczna oszczędność niektórych polskich i zagranicznych dostawców lub dystrybutorów opakowań, opóźnienia dostaw surowców z zagranicy, inflacja i inne czynniki kryzysowe;

– przyzwyczajenie się do modelu pracy online bez wychodzenia z domu, który w wielu firmach, wbrew przewidywaniom, sprawdził się całkiem nieźle;

– stopniowe uniezależnienie chińskich producentów od europejskich klientów. Jak doskonale pamiętamy, wcześniej na polskie targi przyjeżdżali również producenci z Chin. Obecnie na chińskie opakowania popyt jest jeszcze większy, podaż mniejsza, a terminy dostaw znacząco wydłużone. Chińczycy sprzedają coraz więcej produktów również na swój wewnętrzny rynek.

          W tej niełatwej sytuacji ekonomicznej w Polsce i na świecie, my niezmiennie utrzymujemy stabilność dostaw, rozszerzamy sieć partnerów biznesowych tym samym powiększając swoją ofertę. Tak na przykład, w najbliższej przyszłości na naszych klientów czeka niespodzianka ? oferta specjalna na innowacyjne, bezkonkurencyjne koreańskie opakowania.

Nasze nowości

          W czasach, gdy polskie firmy kosmetyczne mają tyle niestabilnych zmiennych wpływających na prowadzenie biznesu, u nas mogą zawsze liczyć na dostępność potrzebnych opakowań od ręki, na zamówienie, a także szybką dostawę. Mamy nadzieję zobaczyć Was na następnych targach branżowych – na jakich dokładnie? Będziemy informować na bieżąco. Do zobaczenia!

P.S. Niedługo opublikujemy również nagraną przez nas wideo relację z targów na naszym kanale Youtube. Zasubskrybuj nasz kanał już teraz, żeby nic Cię nie ominęło.

 

Post navigation