Zajmujesz się produkcją kosmetyków do pielęgnacji ciała lub twarzy? Szukasz opakowań, które połączy w sobie estetykę i funkcjonalność? Jeśli tak, to koniecznie wprowadź do swojej oferty opakowania Roll-On. Z pewnością będzie to bardzo dobra inwestycja. A teraz kilka słów o samym opakowaniu i jego właściwościach.
Czym jest opakowanie Roll-On?
Opakowania Roll-On potocznie nazywa się kosmetykami kulkowymi. Sednem ich konstrukcji jest charakterystyczna kulka, która służy do rozprowadzania preparatu na powierzchni skóry. Dzięki niej kosmetyk jest aplikowany w sposób równomierny, co ma istotne znaczenie zwłaszcza w przypadku skóry okolic pach, oczu, a także całej twarzy. Unikatowa budowa opakowań Roll-On pozwala też na:
• równomierne odżywienie i nawilżenie delikatnej skóry,
• oszczędność preparatu,
• możliwość stosowania wielu różnych wyrobów kosmetycznych (np. płynów lub emulsji),
• możliwość stosowania preparatu bez konieczności dotykania go i brudzenia sobie nim rąk.
Zastosowanie i charakterystyka opakowań Roll-On
Jakie kosmetyki można najczęściej umieścić wewnątrz opakowania Roll-On? Najczęściej są to różnego rodzaju dezodoranty i antyperspiranty, kremy pod oczy, żele nawilżające, a także preparaty odmładzające skórę.
Opakowania kulowe to także idealna propozycja dla firm, które specjalizują się w produkcji różnych rodzajów perfum. Prosty system aplikacji sprawia, że na skórę podawana jest minimalna ilość produktu o intensywnym zapachu. Mniejsza podaż środków zapachowych to także mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień oraz wielu innych niepożądanych reakcji alergicznych.
Nie można też zapominać, że opakowania Roll-On zapewniają również lepszą izolację produktu od otoczenia. Dzięki temu wyrób kosmetyczny:
• może zużywać się praktycznie do końca i to bez ryzyka utraty właściwości pielęgnacyjnych,
• zachowuje swoje pierwotne właściwości przez długi czas,
• jest chroniony przed działaniem wilgoci i promieniowania UV,
• jest przez cały czas bezpiecznie zamknięty wewnątrz pojemnika,
• jest częściowo izolowany przed dostępem świeżego powietrza.
Jak skonstruowane jest opakowanie typu Roll-On?
Jako doświadczony dystrybutor opakowań na kosmetyki dokładamy wszelkich starań, aby nasze opakowania Roll-On spełniały oczekiwania wszystkich naszych klientów. Aby tak się stało, konieczne jest wprowadzenie pewnych rozwiązań technologicznych, dzięki którym zamknięcie jest bezpieczne zarówno dla znajdującego się w środku kosmetyku, jak i jego otoczenia. Celem podejmowanych przez nas działań jest uzyskanie maksymalnej szczelności opakowania. W tym celu wprowadzamy na rynek opakowania kulkowe, które składają się z trzech podstawowych części.
1. Butelki zawierającej kosmetyk. To od niej zależy pojemność opakowania i jego atrakcyjność w oczach klientów. Butelka jest też swoistą przestrzenią marketingową i informacyjną, dzięki której możecie kreować swoją markę i podawać najważniejsze informacje na temat oferowanego wyrobu kosmetycznego.
2. Fitmentu z umieszczoną wewnątrz kulką. Jest to element, który naszym zdaniem odgrywa najważniejszą rolę w całym opakowaniu. To on sprawia, że jest ono właściwie uszczelnione i jednocześnie stanowi stabilną podstawę dla kulki aplikującej kosmetyk.
3. Zamknięcia przerywającego aplikację produktu. To element, którego zadaniem jest unieruchomienie kulki i tym samym zatrzymanie dozowania znajdującego się w środku preparatu. Po dokręceniu tzw. capa pojemnik zachowuje całkowitą szczelność.
W jaki sposób kontroluje się opakowania typu Roll-On?
Każdy producent opakowań na kosmetyki jest zobowiązany do dostarczenia produktu o jak najlepszych właściwościach, których zakres będzie zgodny z zamówieniem. Oprócz tego, sprawdzamy je dodatkowo w naszym Dziale Kontrole Jakości. Naszym celem jest wprowadzenie na rynek niezawodnych i szczelnych Roll-On’ów, gdzie każdy element jest wyprodukowany zgodnie z przyjętymi założeniami technicznymi i właściwie przetestowany. Jak zatem odbywa się procedura testu? Otóż składa się ona z trzech etapów:
• napełnienia testowanego opakowania wodą,
• szczelnym zamknięciu opakowania,
• umieszczeniu go w rozrzedzonej atmosferze (próżni).
W trakcie badań producent opakowań na kosmetyki sprawdza, czy opakowanie typu Roll-On zachowuje szczelność nawet w przypadku maksymalnego obniżenia ciśnienia. W przypadku pojawienia się wycieków, pęknięć lub innych uszkodzeń o charakterze mechanicznym, konieczne jest wprowadzenie zmian konstrukcyjnych umożliwiających eliminację tych błędów. Dbamy również o to, aby opakowania nie ulegały uszkodzeniu wynikającemu z oddziaływania preparatów chemicznych o określonym składzie i pH. W tym celu skupiamy się na wprowadzeniu do oferty roll-onów z tworzyw sztucznych i mini roll-onów ze szkła o podwyższonej odporności mechanicznej. Oprócz białych opakowań w kilku kształtach posiadamy w swojej ofercie również czarny roll-on i brązowy szklany mini roll-on.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą opakowań Roll-On, są to funkcjonalne i atrakcyjne opakowania, które Wasi klienci z pewnością docenią.