Pojemniki Airless – czym są i dlaczego warto je stosować

lis

Przechowywanie niektórych preparatów i wyrobów kosmetycznych wymaga zachowania właściwych warunków wewnątrz opakowania, a także – jeśli to konieczne – odcięcia dostępu do powietrza z zewnątrz. Służą do tego celu opakowania Airless, których zadaniem jest zadbanie o odpowiednią jakość produktu znajdującego się w środku pojemnika.

Opakowania Airless – znaczenie dla jakości produktów

Niektóre produkty chemiczne wyróżniają się niską zawartością środków konserwujących. To oznacza, że pomimo dobrej jakości, wyróżniają się one dość niewielką trwałością. Dzięki opakowaniom Airless istnieje możliwość zapewnienia tym produktom odpowiednich warunków przechowywania. Okazuje się, że brak dostępu do świeżego powietrza, może znacznie wydłużyć czas przydatności produktu do użycia.

Co ważne, ta właściwość preparatów kosmetycznych ma nie tylko znaczenie marketingowe, ale też praktyczne. Często czas pomiędzy wyprodukowaniem kosmetyku a dostarczeniem do finalnego odbiorcy jest bardzo długi. To oznacza, że klient mógłby otrzymać wyrób, który mógłby mu zaszkodzić i wywołać określone reakcje niepożądane. Dlatego bardzo ważne jest, aby kosmetyk zachowywał swoje pierwotne właściwości przez znacznie dłuższy czas. Dzięki temu producent ma pewność, że dostarczany przez niego wyrób będzie bezpieczny dla nabywcy.

Czym są opakowania Airless i jak działają?

Zasada działania opakowań typu Airless jest bardzo prosta i polega na ograniczeniu dostępu powietrza do przechowywanego wewnątrz produktu. Aby tak się stało, konieczne jest zamontowane wewnątrz nich specjalnego tłoka. Gdy przycisk pompy zostaje naciśnięty, zawartość zostaje wessana bez udziału powietrza z zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu kosmetyk:
• równomiernie przesuwa się ku górze, w związku z czym jest podawany w jednolitym tempie i w tych samych ilościach,
• powietrze znajdujące się wewnątrz pojemnika jest wyprowadzone na zewnątrz.
Implementacja tej technologii pozwala zoptymalizować proces udostępniania kosmetyku, a także umożliwia zachowanie jego pierwotnych właściwości na dłużej. Co więcej, takie rozwiązanie jest korzystne również dla użytkownika, gdyż produkt jest podawany w sposób estetyczny i mierzalny (co w przypadku niektórych kosmetyków jest bardzo ważne).

Dlaczego warto korzystać z opakowań Airless?

Użytkowanie opakowań typu Airless niesie ze sobą szereg korzyści. O jednej z nich, czyli przedłużeniu żywotności kosmetyków, już wspominaliśmy. Warto jednak dodać, że butelki ograniczające dostęp powietrza eliminują również ryzyko przedostawania się drobnoustrojów z rąk użytkownika do wnętrza opakowania. Dzięki temu znajdujący się wewnątrz produkt zachowuje swą estetykę i co najważniejsze – bakterie z zewnątrz nie będą wpływać na jego skład i właściwości. Oznacza to, że zawarte w preparacie substancje będą działać jeszcze dłużej.
Na tym jednak nie koniec. Zastosowanie tłoku jest również bardzo korzystne pod kątem ekonomicznym. Dzięki niemu w praktyce zużywa się prawie 100% kosmetyku. Dzięki temu:
• jedno opakowanie wystarczy na dłużej,
• koszty użycia kosmetyku spadają,
• preparat jest bardziej przyjazny dla środowiska.
Nie można też zapominać, że większość opakowań Airless jest nieprzezroczysta dla promieni światła słonecznego. A to oznacza, że kosmetyk jest całkowicie chroniony przed oddziaływaniem promieniowania UV.

Jakie korzyści dla firmy niosą ze sobą opakowania typu Airless?

Opakowania Airless to pomysłowe rozwiązanie, które – dzięki swym właściwościom – niesie ze sobą mnóstwo korzyści również i dla samego biznesu. Ich atutem jest opakowanie, które jest całkowicie nieprzezroczyste dla światła słonecznego i promieniowania UV. Trzeba jednak pamiętać, że jest ona również świetną przestrzenią marketingową. Można na niej umieścić wszystkie najważniejsze informacje o:
• składzie produktu,
• nazwie wyrobu,
• dacie przydatności do użycia.
Opakowania Airless są dostępne w wielu różnych wariantach designerskich. Ciemne i intensywne barwy kojarzą się nieodłącznie z produktami dla panów. Z kolei jasne, pastelowe kolory to przede wszystkim domena preparatów dla pań. Łatwo można na nich umieścić własne logo.

Nie można również zapominać, że opakowania odcinające dopływ powietrza z zewnątrz są dostępne w różnych rozmiarach. Jednocześnie są one poręczne i lekkie, a zarazem bardzo wytrzymałe. Można ich używać do przechowywania wielu różnych produktów i to niezależnie od ich składu lub konsystencji.

Opakowania Airless – innowacja dla firm

Opakowania typu Airless to pomysłowy sposób na przechowywanie produktów o zróżnicowanym składzie. To proste, a zarazem bardzo innowacyjne rozwiązanie, które coraz częściej jest doceniane nie tylko przez branżę kosmetyczną, ale też np. spożywczą i budowlaną. W opakowaniach można przechowywać artykuły, które łatwo tracą swoje właściwości. Przykładami produktów spożywczych, które zwykle są przechowywane w takich pojemnikach, jest bita śmietana, kremy i sosy.

Reasumując, opakowania Airless to odpowiedź na jasno zdefiniowane oczekiwania rynku. I właśnie dlatego warto wybierać je jako innowacyjny sposób zamknięcia kosmetyków i wielu innych produktów.

Post navigation