Cosmoprof Worldwide Bolonia 2022 – byliśmy tam!

maj
          Cosmoprof Worlwide Bologna – targi kosmetyczne, które wiodą prym w branży beauty. Edycja 2022 odbyła się w dniach 28 kwietnia – 2 maja. Bardzo się cieszymy, że tam byliśmy i wróciliśmy z ogromem inspiracji!

          W targach uczestniczyło ponad 2700 wystawców, w tym aż 200 firm z Polski ? stali bywalcy, ale także wiele firm, które w Bolonii były po raz pierwszy. Dla wielu targi w Bolonii od zawsze były ulubionym miejscem, gdzie można zobaczyć jak ewoluuje przemysł kosmetyczny.

          Trendy kosmetyczne

          Podczas targów firmy prezentują najbardziej istotne dla światowego rynku kosmetycznego nowości oraz awangardowe rozwiązania. Trendy, które nam rzuciły się w oczy to:

  • Na stoiskach królują ozdoby nowej generacji – wręcz kosmiczne, 
  • Szkło bezlitośnie wypiera plastik,
  • Jeśli plastik jest niezbędny to w eko wariantach,
  • Papierowa paletka na cienie – hit,
  • Nowoczesne dyspensery, refille, nowe kształty i systemy,
  • Dominacja kolorów ? biały, czarny, brązowy, fioletowy i zielony.

 

          Cosmopack Awards

          Co roku podczas targów Cosmoprof Worldwide w Bolonii przyznawane są nagrody Cosmoprof Awards oraz Cosmopack Awards za najlepsze produkty i rozwiązania technologiczne wystawców.

          Poniżej przedstawiamy produkty, które zostały nagrodzone w tym roku. To one będą wyznaczać trendy w formułowaniu kosmetyków i projektowaniu opakowań.

 

          Cosmoprof Awards

          Zwycięzcy Cosmoprof Awards – czyli najlepsze produkty w kosmetykach kolorowych, produktach do pielęgnacji włosów, paznokci, pielęgnacji skóry oraz salonach kosmetycznych. Produkty zostały wybrane spośród wszystkich wystawców z różnych sektorów.

 

 

          Po dwóch latach braku spotkań twarzą w twarz, próbach przeniesienia się do internetowej strefy targowej, zdecydowanie możemy stwierdzić, że targi w wersji stacjonarnej to absolutny must dla branży kosmetycznej. Nadal potrzebujemy powąchać, dotknąć, zobaczyć.

Post navigation