Różnorodność opakowań kosmetycznych jest bardzo korzystna dla branży. Producenci kosmetyków mogą dzięki niej dopasowywać swoją ofertę do potrzeb konkretnych klientów, a co za tym idzie – maksymalizować zyski. Przyjrzyjmy się, jak z perspektywy przedsiębiorcy prezentują się poszczególne rodzaje opakowań kosmetycznych i co mogą mu zaoferować.
Butelki kosmetyczne – uniwersalne opakowanie dla kosmetyków
Z punktu widzenia producenta kosmetyków, butelka to najbardziej wszechstronny wariant opakowania na kosmetyki. Dlaczego? Ponieważ można ją wykorzystać zarówno do stosowania, przechowywania, jak i pakowania kosmetyków. W butelkach można umieścić kosmetyki, leki i chemię gospodarczą.
Atutem butelki jest jej ergonomia. Odpowiedni kształt i rozmiar sprawiają, że opakowanie z łatwością mieści się w dłoni. Co więcej, z jej pomocą dozowanie produktu jest znacznie łatwiejsze.
Butelki mogą być wykonane z różnych rodzajów tworzyw sztucznych (PP, HDPE, PET). Dużą popularnością cieszą się też akrylowe opakowania kosmetyczne oraz pojemniki wykonane z tworzywa Glass Polymer, które doskonale imituje szkło, ale za to wyróżnia się dużo większą wytrzymałością. Przedsiębiorcy coraz częściej wybierają butelki pochodzące z recyklingu, dzięki czemu działają w sposób przyjazny dla środowiska i zyskują w oczach klientów.
Jako przedsiębiorca możesz nadać butelce praktycznie dowolną formę i kształt. Dzięki temu przyciągniesz jeszcze więcej klientów.
Słoiki kosmetyczne – klasyczna forma, oryginalny przekaz
Słoki to opakowania kosmetyczne, które wykonane są najczęściej ze szkła, tworzyw sztucznych lub aluminium. Wykorzystuje się je zwykle do pakowania kosmetyków, produktów farmaceutycznych i szeroko rozumianej chemii gospodarczej. Zwykle producent dobiera pojemność słoika do rodzaju przechowywanego produktu. W niewielkich pojemnikach mieszczą się leki i kremy oraz próbki innych kosmetyków. Większe słoiki wykorzystuje się do balsamów i peelingów.
Atutem słoików jest ich różnorodność. Zwykle opakowania na kosmetyki mają kształt prostokątny, owalny, a nawet sześcienny, dzięki czemu łatwiej przyciągają uwagę potencjalnego klienta. Dużą popularnością cieszą się słoiki matowe i błyszczące, a także pojemniki w różnych kolorach (np. srebrnym lub zielonym). Najczęściej producent opakowań do kosmetyków wyposaża je w elegancką zakrętkę, która – będąc umieszczoną z góry – stanowi ważną informację dla kupującego.
Opakowania typu Airless – hermetyczne rozwiązanie
Znaczna część kosmetyków to produkty, których składniki nie są odporne na działanie drobnoustrojów. Nieograniczony dostęp do świeżego powietrza może doprowadzić do utraty właściwości tychże wyrobów. Opakowania kosmetyczne typu Airless rozwiązują ten problem, gdyż ich budowa ogranicza ryzyko przedostawania się drobnoustrojów do wnętrza pojemnika.
Producent opakowań do kosmetyków typu Airless wyposaża je w próżniowy system przechowywania produktu. Dzięki temu:
- zawartość nie wysycha, dzięki czemu przez dłuższy czas jest zdatna do użytku,
- produkt nie traci swoich właściwości pielęgnacyjnych.
Producent kosmetyków wybierający opakowania Airless może w swojej ofercie zaproponować klientom rozszerzoną liczbę wyrobów zawierających naturalne składniki. Wybierając nasze opakowania do kosmetyków typu Airless, przedsiębiorca wybiera rozwiązania, które:
- pośrednio są przyjazne dla środowiska i doceniane przez finalnych użytkowników,
- pozwalają wykorzystać produkt do końca, dzięki zastosowaniu specjalnych nakrętek z pompką,
- są dostępne w różnych kształtach i kolorach.
Opakowania do kosmetyków typu Airless można łatwo dopasować do stylu marki oraz typu preparatu kosmetycznego. Oznacza to praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie modyfikowania i doboru pojemnika w zależności od rodzaju znajdującego się w środku wyrobu.
Opakowania typu Roll On – odpowiednia dystrybucja produktu
Czasami właściwości kosmetyków determinują ich producentów do poszukiwania nowych rozwiązań, które odpowiadałyby potrzebom końcowego użytkownika. Tak jest w przypadku wielu dezodorantów oraz antyperspirantów, które należy dozować w niewielkich ilościach, aby ich resztki nie pozostawały na skórze.
Opakowania do kosmetyków typu Roll On mają postać kulki, która ogranicza podaż danego produktu. Dzięki nim:
- oszczędzamy produkt, nakładając go jedynie w niewielkiej ilości,
- unikamy zabrudzenia noszonej odzieży.
Opakowania na kosmetyki Roll On składają się z pojemnika na kosmetyk, fitmentu, kulki oraz nakrywki. Mogą być one wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła. Można w nich umieścić perfumy, serum pod oczy oraz niektóre leki (najczęściej o zastosowaniu dermatologicznym).
Często spotykanym rozwiązaniem są opakowania kosmetyczne Roll On wykonane z ciemnego szkła, które jest przeznaczone dla produktów wrażliwych na działanie światła słonecznego.
Reasumując, szeroki zakres rozwiązań, jakie proponuje producent opakowań do kosmetyków, pozwala dostosować ich rodzaj i możliwości do właściwości konkretnego produktu. Dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.