Nie daj się jesiennej chandrze! Aromaterapia

paź

Za oknem szaro, buro i ponuro?  Pogoda nie mobilizuje do podnoszenia się z łóżka. Najchętniej leżelibyśmy pod ciepłą kołderką popijając herbatę… Niestety obowiązki dnia codziennego wzywają. Mamy jednak kilka sposobów, dzięki którym łatwiej będzie przetrwać nam ten jesienny czas.

fot. domodi.pl

Wystrój otoczenia

 Wystarczy, że szaro jest za oknem, my nie musimy otaczać się takimi kolorami. Nie trzeba od razu malować ścian w naszym domu, możemy dodać do wystroju poduszki, zasłony czy dekoracje o pełnych energii, ciepłych barwach.  Żywe odcienie pomarańczowego, żółci czy zieleni pozytywnie wpływają na naszą psychikę i wprawiają w dobry nastrój. Nasza garderoba też ma dużo do powiedzenia. O wiele więcej energii będziemy mieli w kolorowym płaszczu czy ciepłym, musztardowym szalu, a przy okazji nastroimy pozytywnie ludzi w naszym otoczeniu.

fot. dobrzemieszkaj.pl

Aromaterapia

W jesiennej chandrze z pomocą na pewno przyjdzie nam aromaterapia. Jej celem jest wykorzystanie olejków eterycznych do poprawy fizycznego lub psychicznego samopoczucia. Wystarczy kilka kropel wybranego olejku dodać do np. nawilżacza powietrza, by cieszyć się jego dobroczynnymi właściwościami. Można oczywiście w tym celu użyć specjalistycznych kominków aromaterapeutycznych lub dyfuzorów.

 

Olejki eteryczne na jesień

Jakie olejki wybrać na okres jesienno-zimowy? W walce z chandrą, słabym samopoczuciem nieocenione są olejki cytrusowe: pomarańczowy, grejpfrutowy, cytrynowy. Ich zapachy dodadzą energii, złagodzą napięcie, stres i stany depresyjne.

Właściwości terapeutyczne olejku pomarańczowego to przede wszystkim działanie uspokajające i przeciwdepresyjne. Pomarańcza łagodzi napięcia mięśni, skurcze i bezsenność.

W jesiennej chandrze z pomocą na pewno przyjdzie nam aromaterapia.

Olejek cytrynowy doskonale odświeża powietrze i wprowadza przytulny nastrój. Dodatkowo łagodzi bezsenność, nadciśnienie, napięcia nerwowe, stany lękowe i przemęczenie.

Olejek grejpfrutowy charakteryzuje się pięknym ziołowo-kwiatowym zapachem, który łagodzi depresje, napięcia nerwowe, lęki, nerwobóle, zmienne stany emocjonalne. Wspaniałym pomysłem jest dodawanie kilku kropel olejków do kąpieli w celu relaksacji. Olejek grejpfrutowy
ma tutaj dodatkowe zastosowanie – łagodzi cellulit.

W sezonie grzewczym warto wykorzystać olejki jako nawilżacze powietrza. Świetnie w tej roli sprawdzą się olejki eteryczne z trawy cytrynowej i rozmarynu, które idealnie komponują się z olejkami cytrusowymi.  Warto mieszać ze sobą różne olejki i stworzyć własną, ulubioną kompozycję zapachową.

 

Nasze propozycje opakowań do olejków eterycznych

Post navigation