Kolor roku Pantone 2022. Veri Peri jako symbol odważnych zmian

sty

Instytut Pantone co roku wyznacza kolorystyczne trendy na podstawie najnowszych zjawisk w świecie mody, show-biznesu i szeroko pojętej kultury. W 2022 na salonach królować będzie odcień Very Peri.

Wybór ten nie jest przypadkowy, ponieważ PANTONE 17-3938 Very Peri, zgodnie z trwającymi światowymi zmianami, ma przynosić nową optymistyczną perspektywę. Odcień sam w sobie ma symbolizować czasy transformacji – w tym rosnącą popularność metaverse (rozszerzona wirtualna rzeczywistość 3D). Z jednej strony połączenie fioletu i niebieskiego kojarzy się z czymś nowoczesnym i technologicznym. Z drugiej strony ciepłe akcenty wnoszą radosną postawę i pewność siebie. Kolor ma inspirować do odważnych zmian, pobudzać kreatywność i wnosić nową energię.

Uzasadnienie Pantone

Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. Okazując beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, kiedy ponownie piszemy nasze życie. Wzbudzająca wdzięczność za niektóre rzeczy, które reprezentuje niebieskie, uzupełniona nową perspektywą, która rozbrzmiewa dzisiaj, PANTONE 17-3938 Very Peri stawia przyszłość w nowym świetle”.

 

 
Dodatkowa paleta Pantone

Jak co roku Pantone przedstawiło dodatkowe palety, ułatwiające pracę z kolorem roku 2022, partnerów biznesowych, którzy wspomagać będą Pantone w propagowaniu barwy oraz gadżety, obowiązkowo w kolorze roku. Od kilku lat, przy okazji wyboru koloru roku, Pantone nie zaskakuje odbiorców niczym nowym.

Very Peri a opakowania?

Nowy wybór Pantone na ten rok jest bardzo odważny jak na kolor opakowania. Rekomendujemy podkreślanie tego koloru za pomocą zawartości opakowań, np. balsamów czy płynów do kąpieli, a także dzięki etykietom na opakowaniach.

Very peri będzie pięknie się prezentował w szklanych opakowaniach oraz w połączeniu ze srebrnymi zamknięciami. Na pewno będzie zauważalny jako akcent na białych opakowaniach.

Kosmetyki w odcieniach fioletu mogą kojarzyć się klientom z luksusem, kreatywnością i nowoczesnym podejściem.

Post navigation