Kolor roku 2023 Viva Magenta w opakowaniach kosmetycznych

gru

Od niemal 25 lat firma Pantone stawia sobie za zadanie wybór odcienia, który zapowiada trendy kolorystyczne w sztuce, modzie, designie i nadaje ton na nadchodzący rok. W 2023 r. kolorem Pantone ma być Viva Magenta, (PANTONE 18-1750)

„Nietypowy kolor na nietypowe czasy”. Viva Magenta jest bliski karminu, karmazynowej czerwieni lub głębokiej maliny. Barwa emanuje energią i wigorem, dzięki czemu ma zachęcać do podejmowania śmiałych wyzwań i dawać optymizm..

Oto jak Pantone przedstawia nam nowy kolor roku:

Viva Magenta reprezentuje dominujące pragnienie optymizmu, odporności, nieszablonowego myślenia i innowacji technologicznych, które mogą stworzyć lepszy świat.

Żyjemy w czasach, w których tak wielu ludzi zachowuje się asertywnie; to jest to, czego potrzeba, aby iść naprzód. Potrzebujemy odwagi, brawury, ale szukamy czegoś, co promuje radość i jest zabawne. Obecne życie jest niekonwencjonalne i stanowi wyzwanie pod wieloma względami – myślę, że szukamy rzeczy, które pomogą nam uciec [od wyzwań] – mówi Laurie Pressman, wiceprezeska Pantone.

– W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych kolorów należących do rodziny naturalnych barwników, a także jednego z najsilniejszych i najjaśniejszych znanych na świecie. Zakorzeniony w tym, co pierwotne, PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z dziką materią. Przywołując siły natury, pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę.

Brzmi pięknie i obiecująco. Z naszego punktu widzenia to najlepszy z kolorów ostatnich 5 lat. Śmiały i porywczy, jednocześnie szlachetny kolor do opakowań kosmetycznych – to strzał w dziesiątkę. W designie opakowań będzie wyglądał zjawiskowo – zarówno jako kolor opakowania w całości jak i w formie akcentów na etykietach czy kolorze zamknięć. Kolor zdecydowanie zapadający w pamięć, więc nawet my pozwoliliśmy sobie ponieść się fantazji i sprawdzić, jak w Viva Magenta wyglądałyby opakowania z naszego sklepu:

Post navigation