OD POMYSŁU DO SUKCESU

lis
          Czasem historia marki zaczyna się z wielkich ambicji, czasem z pragnienia prestiżu i pieniędzy, a czasem, jak w przypadku bohatera tego artykułu – z potrzeby chwili i samoświadomości. Firma Bartos – nagrodzona wielokrotnie za zrównoważone i zdrowe podejście do pielęgnacji skóry, powstała w odpowiedzi na problemy, z którymi zmagała się jej pomysłodawczyni i założycielka. Oto krótka opowieść o tym, jak z chęci dbania o samą siebie stworzyć można podłoże do dynamicznego rozwoju i niebywałego sukcesu.

          Firma Bartos jest polską marką, oferującą kosmetyki o innowacyjnych recepturach, zapewniających użytkownikom bezpieczeństwo stosowania i przejrzystość działania. Założycielka oparła koncepcję swojej działalności na trzech podstawowych aspektach: naturalnym i ekologicznym składzie kosmetyków, wspieraniu skóry w jej naturalnych procesach obronnych oraz na założeniu, że efekty stosowania poszczególnych specyfików powinny być widoczne już od pierwszego użycia.

 

          Jak twierdzi sama pani Renata Bartos, założycielka firmy, w wywiadzie udzielonym Centrum Opakowań u progu działalności, pomysł na stworzenie własnej linii kosmetyków dojrzewał w niej dość długo. Momentem przełomowym do rozpoczęcia badań dla wykształconej chemiczki okazał się okres ciąży, w którym Pani Renata uważniej niż dotychczas zmuszona była analizować etykiety produktów odpowiednich do swoich potrzeb. Ze względu na problemy zdrowotne jej skóra wymagała szczególnej pielęgnacji, a sprawdzone kosmetyki dostępne na rynku okazały się niewystarczające. Dlatego też, w odpowiedzi na brak optymalnych rozwiązań i świadomość, że nie jest ona z pewnością jedyną osobą zmagającą się z trudnościami w doborze odpowiednich dla siebie specyfików, postanowiła przyjrzeć się baczniej i w oparciu o swoją wyuczoną wiedzę stworzyć własne kosmetyki.

 

          Tak rozpoczęła się podróż, której początkowym założeniem było dobrać komponenty tak, aby jednym produktem móc odpowiedzieć na problemy skórne o różnym podłożu. Dzięki naturalnemu składowi, na bazie roślinnych ekstraktów z upraw ekologicznych, olejów oraz maseł, kosmetyki firmy Bartos są bezpieczne i odpowiednie nawet dla najwrażliwszych odbiorców. Na starcie niezwykle ważne było również dobranie odpowiednich do głównych priorytetów opakowań. W wyniku współpracy z Centrum Opakowań pierwsze receptury udało się Pani Renacie zamknąć w bezpiecznych pojemnikach typu airless, dzięki którym produkty przez nią stworzone zyskały ochronę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Jesteśmy niezmiernie dumni, że stanowimy choć niewielką część sukcesu firmy, wspierając jej rozwój dobranymi idealnie do wizji pani Renaty opakowaniami.

 

          Od powstania marki jej rozwój był i wciąż jest dynamiczny. W ciągu czterech lat od premiery pierwszych kosmetyków, sama firma jak również jej poszczególne produkty, otrzymały wiele prestiżowych nagród branży kosmetycznej, takich jak Perła Rynku Kosmetycznego, Qltowy Kosmetyk czy Health Beauty & Welness awards w 2019, czy Love Cosmetics Awards w 2020 oraz 2021 i innych. Sukces marki zapewniła jej innowacyjność, stale pojawiające się nowe pomysły oraz jej unikatowość.

 

          Z całą kolekcją jak i z jej twórczynią zapoznać się możecie na stronie www.bartoscosmetics.com, gdzie w poszczególnych sekcjach pani Renata odkrywa tajemnice swojej marki. My za to życzymy dalszych sukcesów, mocno trzymając kciuki za kolejne wyróżnienia, nagrody i rosnącą bazę zadowolonych klientów.

Post navigation