NOWA KOSMETYKA

wrz
Marka NOWA KOSMETYKA: produkty zero waste w opakowaniach szklanych

Skuteczne kosmetyki naprawdę da się zrobić bez barwników i wypełniaczy, które później pałętają się bez celu po całym ekosystemie. Swoje kosmetyki wytwarzamy ręcznie, a działania koordynujemy tak, żeby uniknąć niepotrzebnej obróbki termicznej. To sposób na doskonałą jakość, zachowanie naturalnych właściwości i oszczędność energii”

Natalia Kamińska-Pietrzak,
Właścicielka marki

 

– Pani Natalio, w czym tkwi wyjątkowość Pani produktów kosmetycznych, czym się różnią od innych?

– Naszym wyróżnikiem z pewnością są naturalne, a przy tym proste i dość krótkie składy. Na początku myślimy nad potrzebą do spełnienia i tym, co kosmetyk powinien zdziałać dla skóry. Później dobieramy substancje czynne, skupiając się na 2-3 kluczowych składnikach, by osiągnąć zarazem skuteczne działanie, jak i duże bezpieczeństwo stosowania. Staramy się podchodzić do skóry z delikatnością i szacunkiem, więc nie komponujemy razem w jednym produkcie uderzeniowych dawek kilku różnych witamin czy kilkunastu wyciągów ziołowych. Podchodzimy także minimalistycznie do wszelkich dodatków – nie stosujemy syntetycznych aromatów, unikamy podłoży polimerowych w kosmetykach i chronimy je przed rozwojem drobnoustrojów za pomocą związków podpatrzonych naturze i aprobowanych np. przez Ecocert.

– Dlaczego Pani wybrała brązowe szkło jako wiodący motyw w opakowaniach Nowa Kosmetyka?

– Przy wyborze nałożyło się kilka czynników i trudno mi stwierdzić, który przeważa 😉 Zacznę od tego, że mam słabość do szkła – trudno zaprzeczyć, że jest po prostu piękne, eleganckie, przyjemnie trzyma się je w dłoni… Ma też niezaprzeczalny plus dużej bierności chemicznej. To, że nie wchodzi łatwo w reakcje, jest dużym atutem, gdy przechowuje kosmetyki lub żywność, a dodatkowo, ciemne szkło chroni zawartość przed promieniami UV. Według mnie ważnym aspektem jest też możliwość selektywnej zbiórki i użycia ponownie (szkło nie rysuje się łatwo i nie stwarza problemów w dezynfekcji, w tym termicznej) lub recyklingu. Lubię ten materiał pod każdym względem!

– Dlaczego wybrała Pani do współpracy Centrum Opakowań spośród innych?

– Przyciągnął mnie niepopularny model buteleczki, którego szukałam i fakt, że wszystkie opakowania są kosmetyczne nie tylko z nazwy, ale i posiadają stosowne deklaracje. Na stałe zatrzymała mnie również sympatyczna obsługa oraz bardzo przejrzyste zasady i informacje na każdym etapie realizacji zamówienia. Nie bez znaczenia dla małej manufaktury, dysponującej niezbyt dużym magazynem i miewającej zmienną wielkość produkcji, jest też możliwość zamówienia różnych ilości opakowań. Sama oferuję swoim Klientom możliwość zamawiania od jednej sztuki, więc zawsze cieplej robi mi się na sercu, kiedy widzę takie udogodnienia wobec niedużych biznesów.

Opakowania do kosmetyków podlegają zwrotowi! Nas, jak i wszystkich pozostałych eko fanów szczególnie zainspirowało dążenie marki, by zminimalizować powstawanie odpadów po zużyciu produktów kosmetycznych. Pod hasłem „Pożegnaj flaszki, powitaj zniżki” Nowa Kosmetyka przyjmuje z powrotem opakowania i daje klientowi za to rabat. Świetny sposób na produkcję bezodpadową!

Więcej ciekawych treści o produktach i opakowaniach firmy Nowa Kosmetyka znajdziesz na stronie internetowej pod linkami:

https://nowakosmetyka.com/pl/i/Nasze-zero-waste/13   Nasze zero waste

https://nowakosmetyka.com/pl/i/Pozegnaj-flaszki%2C-powitaj-znizki/14  Pożegnaj Flaszki, powitaj zniżki

https://nowakosmetyka.com/pl/i/Dlaczego-robimy-to%2C-co-robimy/8      Dlaczego robimy to, co robimy

 

Post navigation