8 trendów w opakowaniach kosmetycznych na 2022 rok

gru

          Znajomość trendów to klucz sukcesu każdego biznesu. Nadchodzące trendy to odzwierciedlenia oczekiwań konsumentów, ich potrzeb a czasem i obaw.  Znając te potrzeby możemy stworzyć produkt, który będzie najlepszą na nie odpowiedzią.

          Zapraszamy do zapoznania się z trendami w opakowaniach kosmetycznych na 2022 r.

Inkluzywność produktów i ścisła personalizacja

          „Inkluzywny” w znaczeniu „przeznaczony dla wszystkich”.  Konsumenci pragną produktów i doświadczeń, które są dostosowane do ich potrzeb. Dobrym pomysłem jest tworzenie opakowań zbiorczych, w których konsument będzie mógł sprawdzić kilka rozwiązań i dobrać pod siebie. Należy pamiętać że kanony piękna się rozszerzają, era „ukrywania niedoskonałości” przemija. Dostosowanie produktów pod różne karnacje, typy włosów, piegi, zmarszczki itp. jest „must have”w 2022 roku.

Małe, ilustrowane wzory na opakowaniach

 

          Innym widocznym trendem, który obserwujemy w opakowaniach produktów kosmetycznych, jest obecność małych i ilustrowanych wzorów. Nie oznacza to, że mają to być losowe wzory. Wzory powinny być powiązane z tym, co jest dostępne wewnątrz produktu. Dzięki temu pomożesz klientom dowiedzieć się, co jest w środku na podstawie projektu opakowania.

 

Opakowania w stylu vintage

          Trend vintage cały czas rośnie w siłę. W produkcji kosmetyków wracamy do natury, na przykład wykorzystując stare receptury naszych babć. Konsumenci oczekują spójności między zawartością opakowania a jego wyglądem.

Proste kształty

          W projektach opakowań do kosmetyków będzie można dostrzec uproszczoną ale wyraźną geometrię. Oprócz tego zauważalne będą zgrabne linie i ostre kąty.

 
Ekologiczne opakowanie

          Ten trend jest na szczycie od kilku sezonów i na szczęście szybko nie wyjdzie z mody, ponieważ dbanie o planetę jest naszym obowiązkiem. Konsumenci coraz świadomiej wybierają te marki, które prowadzą strategię zrównoważonego rozwoju. Odpowiednie opakowanie ma tutaj kluczowe znaczenie.

          Na topie cały czas jest szkło jako produkt prawie w 100% poddający się recyklingowi oraz rodzaje eko-plastiku – po recyklingu i z bio tworzyw. Do tej grupy jako nowy trend dołączają opakowania REFILL – wielokrotnego użytku z zamiennymi częściami. Wprowadzenie opakowań typu REFILL będzie strzałem w dziesiątkę.

Praktyczne opakowania i formaty „na wynos”

          Szybkie życie wymaga produktów, które się do niego dostosowują, dlatego jeden z najbardziej innowacyjnych trendów opiera się na modzie „on the go”. Ten koncept znamy przede wszystkim z branży gastronomicznej, ale branża kosmetyczna też powoli do tego się przyzwyczaja. Coraz częściej spotykamy konsumentów, którzy szukają małe formaty kremów,  produktów do makijażu lub żeli na co dzień, a nie tylko przy okazji podróży.

Małe i kompaktowe opakowania, które zmieszczą się w każdej kieszeni, torbie, a nawet torebce będzie odpowiedzią na potrzeby żyjącego w szybkim tempie społeczeństwa. Kosmetyk „On the go” musi być łatwy w aplikacji, a całe opakowanie zaprojektowane tak, aby produkt był wygodny, prosty i bardzo precyzyjny.

Opakowania sensoryczne

          Opakowania sensoryczne to jeden z przyszłych trendów opakowań. Polega na oczarowywaniu konsumenta drobnymi szczegółami, takimi jak dodawanie materiałów w nakrętkach, stosowanie perfumowanych etykiet czy innowacyjnych technik druku. Celem opakowań sensorycznych jest dawanie nowych doświadczeń zakupowych, które obejmują wszystkie zmysły: wzrok, dotyk i węch.

W pierwszych sekundach, w których konsument trzyma swój nowy produkt, niezbędne jest wywarcie dobrego wrażenia poprzez opakowanie.

Opakowanie przeznaczone dla millenialsów

          Przyciągnięcie milenijnej publiczności jest dość skomplikowane, ale stanowią 50% światowej konsumpcji, więc są bardzo pożądaną grupą odbiorców.  Ważne jest, aby wyróżniać się przed konkurencją. W świecie opakowań odważny i przyciągający wzrok projekt może się sprawdzić, ale musi mu towarzyszyć wartość dodana. 

          Produkty z edycji limitowanej robią bardzo dobre wrażenie na konsumentach, a tym bardziej, jeśli niosą ze sobą przesłanie.

Słów kilka na podsumowanie

          Przedstawialiśmy 8 trendów w opakowaniach kosmetycznych na 2022 rok. Warto wziąć je pod uwagę jeśli planujesz nowe produkty lub w celu ulepszenia kolekcji, którą już masz. Skupiając się na tych trendach będziesz w stanie uzyskać wyjątkowy projekt opakowania, który zachęci konsumentów do kupna jeszcze przed otwarciem produktu. Opakowanie jest pierwszą rzeczą, z którą klient ma kontakt, więc ważne żeby wywarło dobre wrażenie. Warto współpracować z najlepszym dostawcą opakowań, który zrozumie Twoje wymagania i dostarczy opakowanie odpowiadające Twoim potrzebom. Jesteśmy do dyspozycji 😉

 

 

 

Zdjęcia: https://inthebag.com

https://structuralpackagingblog.com/

 

Post navigation