7 światowych trendów w pielęgnacji skóry tej jesieni

wrz

Pożegnaliśmy ciepłe letnie słońce na rzecz jesiennej wielobarwnej aury. Naszą wakacyjną pielęgnację również odstawiamy na bok i sięgamy po ?cięższą artylerię?. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie siedmiu trendów w pielęgnacji skóry, które związane są z zadbaniem o cerę po lecie oraz ze skutkami noszenia maseczek.

  1. Peeling chemiczny

Peeling chemiczny to w skrócie zabieg, w którym na skórę nakłada się silne stężenie chemikaliów ? zazwyczaj kwasu mlekowego, AHA, BHA, enzymów owocowych lub retinolu. Górne warstwy są następnie zrzucane, aby odsłonić jaśniejszy blask ze zmniejszoną hiperpigmentacją i bliznami. Peelingi przeciwdziałają przebarwieniom wywołanym słońcem. Niższe temperatury i zmniejszona intensywność promieni UV sprawiają, że jesień jest jednym z najlepszych momentów na peeling chemiczny pozwalający na optymalną regenerację.

2.      Urządzenia do masażu twarzy

Pandemia zwiększyła zainteresowanie na domowe zabiegi kosmetyczne. Technologia, która była dostępna tylko w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych stała się bardziej osiągalna. Jesienią  zaobserwujemy duże zainteresowanie urządzeniami do masażu twarzy oraz innych zabiegów, które mają w umożliwić poprawę wyglądu skóry w domowych warunkach.

3.       Nawilżanie skóry

Pandemia spowodowała szybki wzrost ilości produktów intensywnie odkażających i oczyszczających, które są wysuszające dla skóry. W odpowiedzi na to kosmetyka skupiła się na pielęgnacji przy użyciu formuł wykorzystujących sfermentowane składniki i probiotyki wspierające zdrowe bakterie w górnej warstwie skóry, aby pozostała zdrowa i silna.

4.  Pielęgnacja ?po-maseczkowa?

Noszenie masek spowodowało problemy skórne u wielu osób. Znanymi składnikami, które pomagają z wypryskami są kwas salicylowy, nadtlenek benzoilu czy miejscowo retinoidy. Aktualnie marki upraszczają ten proces, tworząc produkty i zestawy przeznaczone specjalnie dla skóry twarzy, co o wiele ułatwi leczenie.

5.       Wsparcie wzrostu włosów

Stres spowodowany pandemią odcisnął swoje piętno na ludziach i spowodował problemy z wypadaniem włosów. Mówienie o zdrowiu włosów przestało być tematem tabu, a marki pracują nad zapewnieniem szeregu rozwiązań i zabiegów, które wspierają ich wzrost. Zobaczymy je w postaci serum do skóry głowy, serum na porost włosów, w suplementach i wielu innych produktach.

6.       Pielęgnacja skóry przed i po opalaniu

Mimo, że letnie słońce już zachodzi to nie znaczy, że nie odczujemy go wcale. Promienie UV odbijające się od śniegu równie mocno działają na naszą skórę co latem.  Ochrona przeciwsłoneczna będzie nadal stosowana w szerokiej gamie produktów do pielęgnacji skóry. Możemy spodziewać się wzrostu ilości składników pielęgnacyjnych w formułach po opalaniu. Przeciwutleniacze, takie jak witamina C i aloes na pewno znajdą w nich swoje miejsce.

7.       Gęstsze formuły


Kiedy pogoda się ochłodzi i narażeni będziemy na wysuszające powietrze z ogrzewania, nasza skóra będzie wymagała intensywniejszej pielęgnacji. Będziemy koncentrować się na wprowadzaniu składników zatrzymujących wilgoć. Do supernawilżających składników na pewno możemy zaliczyć olej z awokado, masło shea i kwasy tłuszczowe.

Źródło: www.bustle.com/

Post navigation